Sprawdź status ESTA
Wiadomości, informacje i pomoc dotyczące ESTA.

ESTA dla obywateli brytyjskich

ESTA dla obywateli brytyjskich

Kwalifikowalność do ESTA

Valid Obywatele brytyjscy mogą ubiegać się o zezwolenie ESTA
Valid Wielka Brytania przystąpiła do programu bezwizowego w 1988 r.
Valid Wielka Brytania jest aktywnym członkiem Programu Ruchu Bezwizowego.

Inne wymagania ESTA

ESTA jest przeznaczona dla wizytkrótszych niż 90 dni
Podróżni przybywający drogą lądową, powietrzną lub morską wymagają ESTA
Wymagany jest ważny paszport elektroniczny i do odczytu maszynowego.
ESTA jest przeznaczona do celów turystycznych, biznesowych, tranzytowych, medycznych lub tranzytowych
Oddzielny wniosek ESTA jest wymagany dla niemowlęcia, dziecka, nastolatka lub dorosłego podróżnego.


Ostatnia aktualizacja 1 lutego 2023 r.

Czy obywatele Wielkiej Brytanii mogą ubiegać się o ESTA?

Obywatele Wielkiej Brytanii mogą ubiegać się o zniesienie wiz ESTA (Electronic System for Travel Authorization), aby podróżować do Stanów Zjednoczonych. ESTA umożliwia obywatelom Wielkiej Brytanii odwiedzanie Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych, biznesowych, tranzytowych, medycznych i krótkich studiów bez wizy na okres do 90 dni na wizytę. Wielka Brytania została dodana do programu bezwizowego w 1996 roku. Jednak środki bezpieczeństwa, mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom terrorystycznym, wymusiły wstępną kontrolę podróżnych przed ich przybyciem do Stanów Zjednoczonych.

System ESTA został ustanowiony w 2009 r. w celu usprawnienia procesu rozpatrywania wniosków o zniesienie wiz oraz zapewnienia amerykańskiej służbie celnej i granicznej, a także Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) możliwości wstępnego sprawdzania podróżnych w licznych bazach danych z list osób zakazanych, przestępców i terrorystów. W związku z tym od 2009 roku obywatele brytyjscy muszą uzyskać zatwierdzony wniosek ESTA, aby wjechać do Stanów Zjednoczonych.

Czy obywatel brytyjski może pozostać dłużej niż 90 dni?

Każdy obywatel brytyjski, który chce wjechać do Stanów Zjednoczonych na ponad 90 dni lub w celach innych niż dozwolone w ramach programu ESTA, będzie musiał ubiegać się o inną wizę. Więcej informacji można znaleźć, odwiedzając stronę internetową Departamentu Stanu USA i korzystając z bezpłatnego narzędzia"Kreator wiz ".

Czy obywatel brytyjski może przedłużyć swoją wizę ESTA powyżej 90 dni?

Po uzyskaniu pozwolenia na wjazd do Stanów Zjednoczonych w ramach programu bezwizowego, nie przysługuje prawo do przedłużenia pobytu poza początkowy okres 90 dni. Musisz zatem opuścić Stany Zjednoczone w ciągu tego 90-dniowego okresu. Aby uzyskać więcej informacji na temat przedłużania pobytu, odwiedź stronę internetową U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS).

Czy obywatel brytyjski może zmienić swój status po wjeździe do USA?

Po wjeździe do Stanów Zjednoczonych w ramach programu bezwizowego nie można zmienić swojego statusu w Stanach Zjednoczonych. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Change My Nonimmigrant Status na stronie U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS).

Kiedy obywatel brytyjski powinien ubiegać się o ESTA?

Zaleca się, aby obywatele Wielkiej Brytanii wypełnili wniosek ESTA na 72 godziny przed datą wyjazdu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Wymagania ESTA lub na stronie FAQ ESTA. Zaleca się przejrzenie tych stron przed rozpoczęciem aplikacji ESTA, aby uniknąć opóźnień lub ryzyka odmowy ESTA.

Wymagane jest posiadanie pełnego obywatelstwa brytyjskiego przed złożeniem wniosku o amerykańską wizę ESTA, więc podróżni posiadający paszport lub dokument podróży o innym statusie będą musieli ubiegać się o pełną amerykańską wizę turystyczną, a nie o ESTA.

Jak ubiegać się o wizę ESTA?

 • Wypełnij i wypełnij wniosek online - dokładnie sprawdź numer paszportu i kraj wydający paszport, ponieważ nie można ich później zmienić i konieczne będzie rozpoczęcie nowego procesu składania wniosku.
 • Prześlij wypełniony wniosek
 • Pamiętaj, aby sprawdzić swoje dane przed dokonaniem płatności
 • Dokonaj płatności
 • Poczekaj na potwierdzenie statusu ESTA za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Oto podział każdego z tych kroków, aby lepiej zrozumieć, jak przejść przez proces składania wniosku:

[1] Wypełnij i wypełnij wniosek online

Będziesz musiał podać informacje dotyczące

 • Podstawowe dane osobowe
 • Informacje o paszporcie (paszport musi być wydany w kraju uczestniczącym w programie bezwizowym)
 • Informacje o pracodawcy
 • Adres i osoba kontaktowa lub organizacja w Stanach Zjednoczonych.
 • Kontakt, z którego można skorzystać w sytuacjach awaryjnych
 • Informacje o karcie kredytowej
 • Odpowiedzi na osiem istotnych pytań bezpieczeństwa

Jeśli składasz wniosek grupowy, pamiętaj o wypełnieniu wniosku dla każdej osoby, która będzie podróżować do Stanów Zjednoczonych. Dotyczy to również osób niepełnoletnich i niemowląt. Każda osoba, która chce podróżować do Stanów Zjednoczonych w ramach programu VWP, musi posiadać zezwolenie na podróż.

Sprawdź dokładnie swoje dane tutaj, zwłaszcza informacje o paszporcie.

[2] Złóż wniosek

Wyślij wniosek po upewnieniu się, że Twoje odpowiedzi są rzeczywiście poprawne. Jeśli chcesz dokonać szybkiej korekty, możesz wrócić do wniosku, wybierając poprzedni przycisk PRZED wysłaniem wniosku.

[3] Zapisz swój numer aplikacji i przechowuj go w miejscu, w którym będziesz o nim pamiętać

Numer aplikacji przyda się na późniejszym etapie, jeśli będziesz musiał sprawdzić status aplikacji lub zaktualizować dane aplikacji. Wraz z numerem wniosku należy podać numer paszportu i datę urodzenia, aby uzyskać dostęp do tych informacji.

[4] Dokonaj płatności

Ponownie sprawdź swoje dane przed dokonaniem płatności, ponieważ niektóre pola danych nie będą mogły zostać zmienione po dokonaniu płatności. Masz do 7 dni na dokonanie płatności po zainicjowaniu wniosku, niezależnie od tego, czy jest to wniosek pojedynczy, czy grupowy.

Aby dokonać płatności, wystarczy wprowadzić wymagane dane karty kredytowej. Płatność jest wymagana do przetworzenia wniosku, a następnie po zaakceptowaniu i zatwierdzeniu zezwolenia na podróż wymagana jest opłata za zatwierdzenie.

[5] Jak sprawdzić status wniosku

Prawdopodobnie natychmiast otrzymasz status swojego wniosku; w przeciwnym razie będziesz musiał poczekać około 72 godzin, jeśli nie otrzymasz go natychmiast. System automatycznie wyświetli informacje, które można wykorzystać do sprawdzenia statusu aplikacji w przypadku, gdy status powrócił z powiadomieniem oczekującym.

Możesz otrzymać jedną z trzech następujących odpowiedzi na swój wniosek:

 • Autoryzacja Zatwierdzona

Jeśli otrzymasz tę wiadomość, oznacza to, że możesz teraz podróżować do Stanów Zjednoczonych, korzystając z zatwierdzonego zezwolenia na podróż w ramach programu bezwizowego. Należy pamiętać, że nadal nie gwarantuje to wjazdu do USA. Otrzymasz potwierdzenie zatwierdzenia wniosku i potwierdzenie płatności.

 • Podróż bez autoryzacji

Nie otrzymałeś zezwolenia na podróż do USA w ramach programu bezwizowego. Jednak brak autoryzacji podróży niekoniecznie oznacza całkowite cofnięcie wjazdu do USA. Jeśli nadal chcesz podróżować do USA, będziesz musiał uzyskać wizę w tym celu. Więcej informacji na temat wniosków wizowych można znaleźć na platformie www.travel.state.gov.

Jeśli Twój wniosek nie zostanie zaakceptowany i otrzymasz status "travel not authorized", oznacza to po prostu, że nie możesz podróżować do USA w ramach programu VWP i będziesz musiał znaleźć inną drogę podróży.

 • Oczekiwanie na autoryzację

Jeśli otrzymasz ten status, możesz czekać do 72 godzin na ostateczną odpowiedź. Nie martw się jednak, ponieważ niekoniecznie oznacza to negatywny wynik. Możesz być na bieżąco, sprawdzając swój status przy użyciu wcześniej zapisanego numeru wniosku, numeru paszportu i daty urodzenia. Aby sprawdzić swój status, odwiedź stronę sprawdzania aplikacji.

Jak długo trwa otrzymanie ESTA?

Obywatele brytyjscy mogą oczekiwać, że ich wniosek ESTA zostanie przetworzony i zatwierdzony w ciągu 30 minut, a autoryzacja zostanie wysłana pocztą elektroniczną w formie dokumentu PDF. Nie ma potrzeby drukowania ani przedstawiania żadnych dokumentów na lotnisku, ponieważ ESTA jest przechowywana elektronicznie w paszporcie w amerykańskim systemie imigracyjnym.

Co zrobić, jeśli odmówiono mi ESTA?

W przypadku, gdy obywatelowi brytyjskiemu odmówiono lub nie kwalifikuje się do ESTA, lub chce odwiedzić Stany Zjednoczone na dłużej niż 90 dni lub w innych celach podróży niż te dozwolone w ramach ESTA, wówczas posiadacz brytyjskiego paszportu będzie musiał ubiegać się o odpowiednią wizę amerykańską.

Obywatele brytyjscy muszą złożyć wniosek online o ESTA. ESTA jest wymagana przed wejściem na pokład statku lądowego, powietrznego lub morskiego do Stanów Zjednoczonych i należy o nią wystąpić co najmniej 72 godziny przed odlotem. Do złożenia wniosku ESTA należy użyć ważnego, niewygasłego paszportu elektronicznego. Wnioskodawcy mogą zapoznać się ze szczegółowymi wymaganiami ESTA, a także odwiedzić często zadawane pytania ESTA, aby uzyskać więcej informacji przed rozpoczęciem składania wniosku ESTA.

Zatwierdzony wniosek ESTA nie zapewnia obywatelowi brytyjskiemu takiego samego poziomu praw jak posiadaczowi wizy amerykańskiej. Osoba ubiegająca się o wizę amerykańską będzie musiała złożyć bardziej kompleksowy formularz wniosku, zwany DS-160 i wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej w konsulacie lub ambasadzie USA. Ponadto, w zależności od rodzaju wizy, osoby ubiegające się o wizę mogą potrzebować przygotować dodatkowe dokumenty, aby udowodnić autentyczność swoich planów i celów podróży do USA przed wjazdem do kraju.

Czy muszę zabrać ze sobą wydrukowaną wersję mojego zezwolenia na podróż, aby pokazać ją na lotnisku?

Nie ma potrzeby drukowania zezwolenia na podróż, ponieważ system jest w pełni elektroniczny, a przewoźnik lądowy, morski lub lotniczy będzie w stanie uzyskać informacje o statusie ESTA od DHS. Dobrym pomysłem może być wydrukowanie dokumentu, aby mieć pod ręką potwierdzenie i zapisać numer wniosku.

Jak prywatna jest strona internetowa ESTA?

Witryna ESTA przestrzega przepisów określonych w ustawie o ochronie prywatności Stanów Zjednoczonych. Jest również hostowana i obsługiwana przez rząd USA, który wdrożył technologię zapewniającą bezpieczeństwo danych i innych istotnych informacji na stronie internetowej. Możesz zapoznać się z aktualnymi środkami ochrony danych DHS tutaj.

Co powinien posiadać mój komputer, aby pomyślnie złożyć wniosek na platformie ESTA?

Minimalne wymagania to przeglądarka internetowa z obsługą 128-bitowego szyfrowania. Przeglądarka powinna być zaktualizowana do najnowszej wersji z włączoną obsługą JavaScript i ustawiona na akceptowanie plików cookie. Obsługiwane są wszystkie główne przeglądarki, jednak w przypadku wystąpienia problemów należy sprawdzić powyższe wymagania minimalne. Jeśli nadal występują problemy, spróbuj użyć innej przeglądarki.

W jakich okolicznościach będę musiał ponownie ubiegać się o ESTA?

Oto możliwe scenariusze, które mogą wymagać nowego zezwolenia na podróż:

 • Zmiana nazwiska
 • Z jakiegokolwiek powodu wydano ci nowy paszport.
 • Nastąpiła zmiana płci
 • Zmiana kraju obywatelstwa
 • Jeśli zmieniły się Twoje okoliczności i ma to bezpośredni wpływ na ważność niektórych pytań, na które odpowiedziałeś w poprzednim wniosku.
 • Twoje obecne zezwolenie na podróż wygasło z powodu upływu dwuletniego okresu ważności lub wygaśnięcia ważności paszportu. (Należy pamiętać, że pomimo dwuletniego okresu ważności każdego zatwierdzonego wniosku, jeśli paszport wygaśnie w ciągu tych dwóch lat, zezwolenie na podróż również automatycznie wygaśnie).

Posiadam ważne, zatwierdzone zezwolenie na podróż. Jednak wygasa ono w trakcie mojego pobytu i przed opuszczeniem USA. Czy będę musiał ubiegać się o nowe przed wyjazdem do USA?

Nie jest konieczne ponowne składanie wniosku, ponieważ zatwierdzona ESTA jest wymagana tylko po przybyciu do Stanów Zjednoczonych.

Mam podwójne obywatelstwo, a mój paszport inny niż VWP stracił ważność. Którego paszportu powinienem użyć?

Konieczne będzie wprowadzenie najbardziej aktualnych informacji dotyczących wszystkich paszportów i obywatelstw. We wniosku ESTA należy jednak użyć dowolnego paszportu kwalifikującego się do programu bezwizowego.

Czy mogę pozostawić obowiązkowe pole puste i czy mój wniosek zostanie odrzucony, jeśli to zrobię?

Wnioskodawcom zaleca się wypełnienie każdego obowiązkowego pola w formularzu. Niedokładne informacje niekoniecznie spowodują odrzucenie wniosku, ale mogą skutkować dodatkowym czasem przetwarzania przed podjęciem decyzji.

Dlaczego informacje o pracodawcy są istotne?

Informacje o zatrudnieniu pomagają ustalić, że nie planujesz wjazdu do Stanów Zjednoczonych jako imigrant. Status osoby ubiegającej się o zezwolenie na podróż jest nadal nieimigracyjny i jako osoba fizyczna musisz wykazać zamiar powrotu do kraju pochodzenia.

Porady dotyczące aplikacji ESTA
 • Wnioski należy składać co najmniej 72 godziny przed wylotem do USA.
 • Odrzuceni wnioskodawcy ESTA mogą nadal ubiegać się o wizę turystyczną B2 lub wizę biznesową B1.
 • Zatwierdzona ESTA może zostać cofnięta w dowolnym momencie i nie gwarantuje wjazdu do USA.

Więcej informacji o systemie ESTA

Korzyści z ESTA
 • Możliwość wielokrotnego wjazdu
 • Aplikacja online na komputer lub urządzenie mobilne
 • Dwa lata ważności lub data wygaśnięcia paszportu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej
 • Decyzje w sprawie wniosków ESTA są zazwyczaj podejmowane natychmiastowo

Złóż wniosek o ESTA