Sprawdź status ESTA
Wiadomości, informacje i pomoc dotyczące ESTA.

Wiza do Aspen, Kolorado, USA

Zaktualizowano: sty 21, 2024  | Tagi: ESTA, Aspen, USA Visa

Information on visiting Aspen and needing a visa for Aspen.

Aspen to klejnot w koronie Kolorado. Położone pośród majestatycznych gór Rocky i Elk, Aspen jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia. Rzeka Roaring Fork czeka na Ciebie w tym niezapomnianym mieście w hrabstwie Pitkin w Kolorado. Niniejszy przewodnik zawiera wszystkie informacje potrzebne do udanej wizyty w Aspen, a także zapewnia zasoby informacyjne w celu ustalenia, czy możesz potrzebować wizy do Aspen.

Przegląd wiz i ESTA

Jeśli przyjeżdżasz do Aspen Colorado z innego kraju, powinieneś sprawdzić, czy potrzebujesz wizy do Aspen lub elektronicznego systemu autoryzacji podróży (ESTA). Można to sprawdzić poprzez ocenę na stronie głównej. ESTA to elektroniczne zezwolenie na podróż, które zostało wprowadzone w ramach Programu Ruchu Bezwizowego (VWP), który zapewnia obywatelom krajów uczestniczących w programie 41 możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych bez wizy na wizyty do 90 dni w celach turystycznych, biznesowych, tranzytowych lub medycznych. Potencjalni wnioskodawcy ESTA muszą również spełnić wymagania, takie jak posiadanie paszportu elektronicznego ważnego przez cały czas trwania wizyty w Aspen i z powrotem, a także pomyślnie przejść odprawę celną i graniczną (CBP), aby podróżować w ramach programu VWP. Jeśli kwalifikujesz się do ESTA podczas podróży do Aspen, musisz uzyskać zgodę przed wejściem na pokład samolotu lub statku morskiego.

Odwiedzający Aspen potrzebujący wizy turystycznej B2 lub wizy biznesowej B1 będą musieli wypełnić formularz DS-160. Wypełnienie formularza zajmuje około 60 minut, a wnioskodawcy powinni również przygotować zdjęcia paszportowe do wniosku. Ponadto należy umówić się na rozmowę kwalifikacyjną w najbliższym konsulacie lub ambasadzie USA. Opłata w wysokości 185 USD za wniosek DS-160 będzie musiała zostać uiszczona w momencie rezerwacji wizyty w ambasadzie.

ESTA i program bezwizowy

Czym jest Program Ruchu Bezwizowego (ESTA)?

Celem Programu Ruchu Bezwizowego (VWP) jest ułatwienie posiadaczom paszportów określonych krajów wjazdu do Stanów Zjednoczonych Ameryki bez konieczności ubiegania się o wizę. Obecnie w programie bezwizowym uczestniczy 41 krajów. Osoby, które chcą odwiedzić USA na mniej niż 90 dni, mogą kwalifikować się do programu, niezależnie od tego, czy celem ich wizyty jest turystyka, leczenie, odwiedzenie rodziny lub przyjaciół, czy też w celach biznesowych. Po wydaniu wiza ESTA jest ważna przez dwa lata lub do daty wygaśnięcia paszportu danej osoby.

Kwalifikowalność do programu bezwizowego

Aby kwalifikować się do programu bezwizowego, należy spełnić kilka dodatkowych kryteriów:

 • Jeśli podróżujesz w zatwierdzonych celach biznesowych, musisz mieć zamiar skonsultować się z partnerami biznesowymi; planujesz wziąć udział w zjeździe biznesowym lub konferencji edukacyjnej, zawodowej lub naukowej.
 • Jeśli uczestniczysz w krótkoterminowym szkoleniu, nie możesz otrzymywać płatności z żadnego źródła w USA, z wyjątkiem wydatków bezpośrednio związanych z wizytą. Negocjowanie umowy jest również ważne.
 • Studia na kredyt, płatne zatrudnienie lub praca dla zagranicznych mediów nie są dozwolone w ramach programu VWP. Niedozwolony jest również zamiar zamieszkania na stałe w USA.

Jeśli planujesz odwiedzić USA w uznanych i zatwierdzonych celach turystycznych, możesz kwalifikować się do uzyskania zezwolenia ESTA. Jeśli pobyt ma na celu zatwierdzone cele turystyczne, takie jak wakacje, pobyt towarzyski z rodziną lub przyjaciółmi, a nawet leczenie lub udział w wydarzeniu muzycznym, sportowym lub innym wydarzeniu kulturalnym, o ile nie otrzymujesz zapłaty.

Dodatkowe wymagania

Ważne jest, aby wszyscy odwiedzający posiadali pełną autoryzację uznaną przez ESTA, skrót od "Electronic System for Travel Authorization". ESTA to zautomatyzowany system elektroniczny, który stanowi część Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) i jest kluczową częścią metod określania przez Urząd Celny i Ochrony Granic (CBP) uprawnień do podróży bez wizy do USA w celach turystycznych lub biznesowych. Wjazd do USA za pośrednictwem ESTA jest możliwy tylko w przypadku podróży powrotnej drogą lądową, morską lub lotniczą w obie strony. Istotne jest również, aby nie mieć żadnych wcześniejszych odmów na granicy. Jeśli wniosek o wizę amerykańską został wcześniej odrzucony, możesz otrzymać odmowę ESTA. Konieczne jest również posiadanie e-paszportu.

Różnice między wizami biznesowymi, turystycznymi i turystycznymi

Jeśli odmówiono Ci wizy ESTA Visa Waiver lub musisz przebywać w Stanach Zjednoczonych przez ponad 90 dni, musisz ubiegać się o wizę biznesową B1, wizę turystyczną B2 lub wizę turystyczną B1-B2. Rodzaj wizy turystycznej, której potrzebujesz, zależy od charakteru planowanego pobytu.

 • Kategoria B1 - ta kategoria jest przeznaczona dla osób planujących pobyt w celach biznesowych, takich jak organizowanie spotkań lub w celach prawnych, takich jak załatwianie spraw spadkowych.
 • Kategoria B2 - ta kategoria jest odpowiednia dla osób odwiedzających USA w celach turystycznych lub rekreacyjnych.

Jak ubiegać się o wizę

Ubieganie się o wizę obejmuje szereg etapów, które należy ukończyć. Dokładne etapy mogą się różnić w zależności od kraju, z którego składasz wniosek.

Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza online, znanego jako formularz wniosku wizowego DS 160. Po przejściu do strony z potwierdzeniem wydrukuj go, ponieważ będziesz musiał zabrać go ze sobą na rozmowę kwalifikacyjną. Kolejnym etapem jest umówienie się na rozmowę wizową w swoim kraju w ambasadzie lub konsulacie USA. Następnie należy oczekiwać na telefon z biura wizowego. Następnie należy po prostu poczekać na telefon od urzędnika wizowego. Oczekiwanie może być dość długie, dlatego ważne jest, aby zrobić to z dużym wyprzedzeniem przed planowaną wizytą. Zbierz obowiązkowe dokumenty:

 • Ważny paszport
 • Formularz DS-160
 • Strona potwierdzająca,
 • wniosek
 • Opłata i pokwitowanie
 • Zdjęcie

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej w ambasadzie należy przedstawić wszystkie te dokumenty, a nawet więcej. Podczas tej rozmowy urzędnik zdecyduje, czy faktycznie kwalifikujesz się do otrzymania wizy. Po przyznaniu wizy należy uiścić opłatę za ubezpieczenie wizowe.

Informacje dotyczące podróży do Aspen

Trasa dojazdu samochodem do Aspen zależy od pory roku. Między majem a wrześniem autostrada 82 jest otwarta i prowadzi prosto do Aspen - wystarczy zjechać z autostrady międzystanowej 70 do Glenwood Springs. W okresie zimowym Aspen jest bardzo zaśnieżone, a znaczna część autostrady 82 będzie zamknięta, więc będziesz musiał wybrać bardziej okrężną trasę, aby dotrzeć do celu. Opony śniegowe, mnóstwo zapasów (w tym środki pierwszej pomocy, jedzenie i gorące napoje, ciepły koc i mocna latarka) oraz działający telefon komórkowy do wzywania służb ratunkowych w złych warunkach pogodowych to niezbędne przedmioty, które należy zabrać ze sobą, jadąc w kierunku Aspen zimą. Najbliższe duże lotnisko to Denver International Airport, z którego bardzo łatwo jest dostać się do centrum Aspen. Taksówki i autobusy publiczne są dostępne, jeśli nie chcesz prowadzić samodzielnie lub wynająć samochodu. Międzynarodowe lotnisko w Denver znajduje się około 220 mil od centrum Aspen. Inną opcją jest dalszy lot do Aspen. Aspen ma również własne, mniejsze, krajowe lotnisko, które obsługuje loty głównych linii lotniczych, takich jak Delta i United Airlines. Jest to lotnisko Aspen / Pitkin County Airport, które znajduje się trzy mile od Aspen i do którego można dotrzeć bezpośrednimi lotami z wielu lotnisk, w tym Denver, Dallas, Chicago O'Hare, Houston, Los Angeles, San Francisco, Minneapolis / St Paul i Atlanty.

Region ten jest szczególnie doskonałym miejscem do odwiedzenia dla wszystkich miłośników wspaniałej przyrody. Jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Aspen jest ośrodek Maroon Bells, nazwany na cześć bliźniaczych szczytów znanych jako Maroon Peak i North Maroon Peak w Górach Ełckich. Dwa inne fantastyczne miejsca do odwiedzenia w gminie i jej okolicach, jeśli uwielbiasz jazdę na nartach, to Aspen Mountain i Independence Pass, gdzie znajdują się wspaniałe ośrodki narciarskie i wiele możliwości jazdy na nartach. Jeśli chcesz cieszyć się mniej forsowną aktywnością w Aspen, zdecydowanie zalecamy odwiedzenie Sanktuarium Johna Denvera, które jest absolutnie pięknym parkiem i ogrodem oraz wspaniałym miejscem do spędzenia czasu. Miłośnicy sztuki z pewnością ucieszą się z wizyty w Aspen Art Museum, które jest domem dla wspaniałych kolekcji sztuki współczesnej. A jeśli chcesz zobaczyć działającą kopalnię srebra, udaj się prosto do Smuggler Mine!

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jak dostać się do miasta, a także co zobaczyć i zrobić, gdy już tam jesteś, jesteś gotowy, aby cieszyć się wizytą w tym uroczym miejscu. Baw się więc dobrze, ale zanim to zrobisz, upewnij się, że uzyskałeś ESTA lub wizę do Aspen co najmniej cztery tygodnie przed wyjazdem.