Sprawdź status ESTA
Wiadomości, informacje i pomoc dotyczące ESTA.

Jak ubiegać się o ESTA

Zaktualizowano: sty 21, 2024  | Tagi: Przewodnik po aplikacji ESTA, wymagania ESTA

Chcesz dowiedzieć się, jak ubiegać się o ESTA? Aby ubiegać się o ESTA, wnioskodawcy powinni upewnić się, że są przygotowani, planując 15-20 minut na wypełnienie formularza, gromadząc niezbędne dokumenty i przeznaczając czas na wstępne przeczytanie i zrozumienie pytań. Poniżej przygotowaliśmy listę kontrolną dotyczącą ubiegania się o ESTA.

Odwiedź sekcję FAQ, aby dowiedzieć się więcej lub rozpocznij aplikację już teraz.

Złóż wniosek o ESTA

Czas

Na wypełnienie każdego wniosku ESTA należy przeznaczyć co najmniej 15-20 minut. Na przykład, jeśli składasz wniosek dla czteroosobowej rodziny, przeznacz co najmniej 60 minut na wypełnienie wniosku i sprawdzenie informacji, aby upewnić się, że są one dokładne.

Stabilny dostęp do Internetu

Powinno to być oczywiste, ale często wnioskodawcy próbują złożyć wniosek, korzystając z powolnego lub niestabilnego połączenia internetowego. Zaleca się, aby osoby ubiegające się o ESTA miały dostęp do stabilnego połączenia Ethernet lub Wi-Fi w celu wypełnienia formularza i złożenia wniosku. Limit czasu aplikacji występuje często i w takich okolicznościach użytkownicy będą musieli rozpocząć nową aplikację.

Paszporty

Do ubiegania się o ESTA wymagany jest ważny paszport elektroniczny z kraju uczestniczącego w ruchu bezwizowym. Aby kwalifikować się do ESTA, musisz być uznany za obywatela kraju objętego ruchem bezwizowym. Jeśli jesteś obywatelem wielu krajów, będziesz musiał podać informacje ze wszystkich swoich paszportów.

Informacje o rodzinie

Zostaniesz poproszony o podanie imion i nazwisk swoich rodziców. Jeśli nie posiadasz tych informacji, możesz wpisać "NIEZNANE".

Informacje kontaktowe w nagłych wypadkach

Konieczne będzie podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu i adresu e-mail osoby lub organizacji, która będzie kontaktem w nagłych wypadkach, w Stanach Zjednoczonych lub poza nimi, która zostanie powiadomiona w razie wypadku.

Dane osoby kontaktowej w Stanach Zjednoczonych

Potrzebne będzie imię i nazwisko, numer telefonu i adres osoby kontaktowej lub organizacji w Stanach Zjednoczonych. Informacje adresowe są weryfikowane w celu zapewnienia dokładności danych. Możesz jednak wpisać "UNKNOWN" dla pól tekstowych i "00000" dla pól numerycznych w formularzu, jeśli nie masz osoby kontaktowej w USA.

Dane adresowe w USA

Powinieneś mieć nazwę i dane kontaktowe miejsca, w którym będziesz przebywać podczas wizyty. Te dane adresowe są również weryfikowane w celu zapewnienia dokładności danych. Jeśli jednak nie posiadasz jeszcze tych informacji, możesz podać "UNKNOWN" dla pól tekstowych i "00000" dla pól numerycznych.

Szczegóły zatrudnienia

Będziesz potrzebować nazwy, adresu i numeru telefonu swojego pracodawcy, jeśli jesteś obecnie zatrudniony.

Raporty policyjne i rejestry karne (opcjonalnie)

Jeśli kiedykolwiek byłeś aresztowany za przestępstwo, powinieneś sprawdzić swoje rejestry policyjne pod kątem wcześniejszej poważnej historii kryminalnej, która może mieć wpływ na Twój wniosek o ESTA.

Informacje dotyczące płatności

Istnieje kilka opcji płatności dostępnych w systemie ESTA. ESTA akceptuje karty kredytowe lub debetowe MasterCard, VISA, American Express i Discover. Inne opcje płatności, takie jak gotówka, przelew bankowy, czek, PayPal lub inne, nie są obecnie akceptowane.

7-dniowy okres płatności

Aplikację ESTA należy opłacić w ciągu 7 dni od jej złożenia. W przeciwnym razie wniosek wygaśnie i konieczne będzie ponowne złożenie wniosku.

Aplikacje grupowe

Jednocześnie można złożyć i opłacićdo 50 wniosków. Osoby należące do tej samej grupy nie muszą podróżować razem, podobnie jak główny wnioskodawca.

Pobieranie uprawnień przed i po złożeniu wniosku

Po złożeniu wniosku o zezwolenie ESTA można sprawdzić swój wniosek, odwiedzając stronę sprawdzania statusu EST A i przeglądając status online. Jeśli zezwolenie ESTA zostanie zatwierdzone, możesz podróżować do Stanów Zjednoczonych drogą powietrzną, morską lub lądową. Jeśli ESTA oczekuje na rozpatrzenie, należy odczekać 72 godziny na rozpatrzenie wniosku przez DHS, a następnie spróbować ponownie sprawdzić status. W przypadku odmowy wydania zezwolenia ESTA konieczne będzie złożenie wniosku o wizę amerykańską. Jeśli zezwolenie ESTA wygasło lub nie zostało znalezione, sprawdź dokładnie podane informacje lub złóż wniosek o kolejne zezwolenie ESTA.

Wreszcie, jeśli popełniłeś błąd w ESTA, możesz skontaktować się z zespołem pomocy CBP ESTA za pośrednictwem centrum pomocy

How to apply for ESTA
Jak ubiegać się o ESTA