Sprawdź status ESTA
Wiadomości, informacje i pomoc dotyczące ESTA.

Jak sprawdzić, czy zezwolenie ESTA jest nadal ważne?

Zaktualizowano: sty 21, 2024  | Tagi: ESTA, czas trwania ESTA, ważność ESTA

Przed przyjazdem do Stanów Zjednoczonych należy sprawdzić status wszelkich istniejących aplikacji ESTA, aby uzyskać numer autoryzacji ESTA i datę wygaśnięcia. Możesz sprawdzić datę wygaśnięcia ESTA, ważność ESTA i odzyskać numer ESTA po prostu wypełniając formularz przy użyciu danych paszportowych oraz imienia i nazwiska wnioskodawcy. Status ESTA, numer autoryzacji i data wygaśnięcia zostaną podane, jeśli wniosek jest nadal ważny. Istnieje pięć możliwych statusów zwracanych przez kontrolę ważności ESTA, które zostały omówione poniżej i w filmie.

How can I check if my ESTA is still valid?
Jak mogę sprawdzić, czy moje zezwolenie ESTA jest nadal ważne?

"Nie znaleziono"

Ten status wskazuje, że w systemie nie ma aktywnego lub wypełnionego wniosku ESTA powiązanego z podanymi danymi. "Nie znaleziono aplikacji" jest zwykle wynikiem podania przez wnioskodawcę nieprawidłowych informacji w oryginalnym formularzu wniosku ESTA, a zatem nie ma powiązania między prawidłowymi i nieprawidłowymi informacjami biometrycznymi. Informacje biometryczne obejmują szczegóły takie jak imię i nazwisko wnioskodawcy, kraj paszportu, numer paszportu, data wydania i wygaśnięcia paszportu. Alternatywnie, status ten jest nadawany w przypadku podania nieprawidłowych informacji w formularzu sprawdzania wniosku ESTA. Wreszcie, "Nie znaleziono aplikacji" może zostać zwrócone, gdy nie istnieje aktualna lub poprzednia ESTA.

"Aplikacja wygasła"

Jeśli ktoś wcześniej otrzymał "Zatwierdzenie autoryzacji", ale minęły ponad dwa lata od zatwierdzenia (lub jeśli jego paszport wygasł), jego status ESTA będzie wyświetlany jako "Wygasły". Podróżni z tej kategorii będą musieli ponownie ubiegać się o autoryzację ESTA przed podróżą do USA w ramach programu bezwizowego.

Aplikacji ESTA nie można odnowić, należy złożyć nowy wniosek w oparciu o aktualne dane użytkownika.

"Autoryzacja w toku"

Ten status wskazuje, że nie podjęto natychmiastowej decyzji o kwalifikowalności podróżnego. W związku z tym wniosek został niedawno złożony i jest poddawany dalszemu przeglądowi przez CBP. Nie oznacza to negatywnego wyniku wniosku o ESTA, a jedynie wskazuje, że wymagane są dodatkowe kontrole bezpieczeństwa. Na ostateczną decyzję w sprawie wniosku należy poczekać około 72 godzin. Weź to pod uwagę, rozważając swoje plany podróży.

"Autoryzacja zatwierdzona"

Oznacza to, że Twoje zezwolenie jest ważne na podróż do Stanów Zjednoczonych. Należy zwrócić uwagę na datę wygaśnięcia oraz numer wniosku ESTA i upewnić się, że zezwolenie ESTA jest ważne przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych. Należy również pamiętać, że jeśli zezwolenie ESTA jest nadal zatwierdzone, nie oznacza to, że nie może zostać cofnięte przez Urząd Celny i Ochrony Granic (CBP), dlatego podróżnym zaleca się sprawdzenie statusu ESTA w dniu wyjazdu. Status ten oznacza jedynie, że podróżny otrzymał pozwolenie na podróż do Stanów Zjednoczonych w ramach programu bezwizowego. Nie gwarantuje to jednak wjazdu do Stanów Zjednoczonych; ostateczna decyzja o dopuszczalności jest podejmowana przez funkcjonariuszy U.S. Customs and Border Protection po przyjeździe.

"Podróż bez zezwolenia"

Ten wynik pojawia się, gdy wniosek ESTA został przetworzony i nie można podróżować do Stanów Zjednoczonych w ramach programu bezwizowego. Możesz jednak nadal kwalifikować się do ubiegania się o wizę turystyczną B-2, wizę biznesową B-1 lub wizę tranzytową C. Podróżni powinni dowiedzieć się więcej o innych odpowiednich wizach amerykańskich.

Pamiętaj, że jeśli popełniłeś błąd we wniosku ESTA, musisz wysłać wiadomość e-mail do zespołu pomocy technicznej ESTA, postępując zgodnie z instrukcjami tutaj: https://help.cbp.gov/s/article/Article-ContactUs?language=en_US. Możesz również zadzwonić do zespołu pomocy technicznej ESTA pod numer +1 202-344-3710, aby dowiedzieć się, czy możesz poprawić błąd w swoim formularzu.

Osoby ubiegające się o ESTA powinny sprawdzić status swoich wniosków, aby zobaczyć daty wygaśnięcia ESTA i uzyskać numer autoryzacji ESTA, aby upewnić się, że nadal mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez konieczności składania kolejnego wniosku lub płacenia dodatkowych pieniędzy w celu uzyskania autoryzacji, która może nie być potrzebna.

Jeśli sprawdzenie wniosku ESTA zwróciło "Aplikacja wygasła" lub "Nie znaleziono", możesz rozpocząć nowy wniosek, jeśli posiadasz paszport z kraju bezwizowego, takiego jak Wielka Brytania, Irlandia, Australia, Nowa Zelandia lub innego kraju Europy Zachodniej, i chcesz uzyskać ESTA w celach turystycznych, biznesowych, medycznych lub tranzytowych, zacznij składać wniosek, w przeciwnym razie odwiedź FAQ, aby dowiedzieć się więcej o ESTA.

Złóż wniosek o ESTA